TPMS

TPMS

Z dniem 01.11.2014 weszły w życie przepisy o obowiązkowym wyposażeniu każdego nowego samochodu w system monitorujący ciśnienie powietrza w ogumieniu zwany Tire Pressure Monitoring System w skrócie TPMS.

System ten ze względu na zasadę działania dzieli się na dwa rodzaje: pośredni i bezpośredni.

System pośredni nie potrzebuje dodatkowych urządzeń montowanych w pojeździe, gdyż wykorzystuje czujniki ABS/ESP, które na bieżąco porównują prędkości obrotowe kół. W momencie gdy jedno z nich obraca się szybciej od pozostałych czyli zmniejszyła się jego średnica np. na skutek utraty ciśnienia komputer uznaje to za przebicie opony i informuje nas odpowiednim komunikatem. Zaletą tego systemu jest bardzo niski koszt produkcji, natomiast do wad zaliczamy małą dokładność.

System bezpośredni oparty jest na specjalnym czujniku montowanym w feldze, który na bieżąco monitoruje ciśnienie w oponie i zebrane informacje przesyła do komputera. Wartości ciśnienia oraz w niektórych modelach samochodów również temperatura powietrza w oponach pojawiają się na wyświetlaczu.
Do wad możemy zaliczyć koszt obsługi systemu, na który składa się zakup czujnika, zużycie uszczelniaczy, korozja zaworu często wykonanego z aluminium.

Na szczęście wraz z rozwojem TPMS pojawiają się na rynku zamienniki czujników oraz zestawy naprawcze przez co ich eksploatacja jest łatwa i niedroga.

Od momentu wejścia w życie przepisów o TPMS wyspecjalizowaliśmy się w montażu i obsłudze czujników ciśnienia. Posiadamy odpowiednią wiedzę, wykwalifikowanych serwisantów i specjalistyczny sprzęt. Nasze doświadczenie zaowocowało stałą współpracą w zakresie obsługi czujników z Toyota Motor Poland oraz Lexus Polska.

Zamów rozmowę z konsultantem, oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

Imię

Numer telefonu

Please leave this field empty.

Warto wiedzieć

Adres magazynu i serwisu

ul.Okulickiego 7/9 Budynek 204
(teren parku przemysłowego TDP)
05-500 Piaseczno

Tel.: (22) 487 50 77
E-mail: biuro@almot-auto.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek 8:00 – 18:00

X