Almot Auto

Aktualności

Toyota potwierdza nowego crossovera AYGO X

  • AYGO X to nowy, mały, miejski crossover  – unikalny model w segmencie A 
  • Trzeci model opracowany na platformie GA-B z serii TNGA 
  • AYGO X to również pierwszy w pełni zaplanowany, zaprojektowany i produkowany w Europie samochód Toyoty 
  • Premiera – w listopadzie 2021 roku

Toyota zapowiada wprowadzenie do sprzedaży AYGO X, nowego crossovera segmentu A. Nowy model zwiększy gamę SUV-ów i crossoverów Toyoty oraz wzmocni pozycję marki na rynku małych miejskich aut. „X” w nazwie auta to zarówno symbol „cross” oznaczający crossovera, jak i nawiązanie do znaku X wkomponowanego w przedni pas AYGO aktualnej, drugiej generacji.

Samochód dla europejskiego „mieszczucha”

Opracowując AYGO X, Toyota zdecydowała się oprzeć wyłącznie na własnym zespole.  Za cały proces tworzenia nowego auta – planowanie, projekt, konstrukcję i produkcję – odpowiada Toyota Motor Europe. To właśnie myśl o  mieszkańcach europejskich miast towarzyszyła projektantom stylistyki nadwozia AYGO X. Opierając się na analizach współczesnych i przyszłych trendów życia w miastach Europy, stworzyli nowoczesny miejski crossover z charakterem – unikalną propozycję w segmencie A.

Toyota New Global Architecture trzecia odsłona

Nowy najmniejszy model Toyoty został zaprojektowany na platformie GA-B w architekturze TNGA (Toyota New Global Architecture). Pierwszym samochodem zbudowanym na tej platformie był nowy Yaris, który zdobył tytuł Europejskiego Samochodu Roku 2021, zaś drugim – zupełnie nowy crossover segmentu B, Yaris Cross.

Czesi to zrobią

Toyota AYGO X, jako samochód stworzony w Europie i  dla europejskich klientów,  będzie produkowany w fabryce Toyota Motor Manufacturing Czech Republic w Kolinie.

Jego premiera została zaplanowana na listopad 2021 roku. Czekamy z życzliwym zainteresowaniem.

Źródło: Nowa Toyota Aygo X – toyotanews.eu