Test drogowy i optymalizacja

Optymalizacja i test drogowy

Jeśli po standardowej usłudze wymiany opon pojawiają się wibracje na kierownicy „tzw. bicie’’ i kolejne próby wyważenia kół nie przynoszą zamierzonego efektu aby dowiedzieć się jaka jest tego przyczyna wykonaj test drogowy.

Test drogowy jest to dodatkowy proces podczas wyważania, dzięki któremu uzyskujemy informacje o wszystkich siłach oddziaływujących na koło podczas jazdy. Sprawdzana jest także geometria opony i felgi oraz równomierność rozkładu sztywności opony na jej obwodzie. Zebrane dane służą nam do wykonania optymalizacji opon.

Pomimo zaawansowanej technologii produkcji opon oraz felg nie można uzyskać idealnego kształtu ani rozłożenia masy. Optymalizacja ma na celu takie ustalenie opony względem felgi aby ich wzajemne drgania i nierówności niwelowały się wzajemnie.

Test drogowy i optymalizację wykonujemy na wyważarce HUNTER GSP9700.

Jakość naszych usług została doceniona przez firmę NOKIAN, która powierzyła nam jako jedynemu serwisowi w Polsce rozpatrywanie spraw reklamacyjnych.

Dokonując wymiany opon w naszym serwisie test drogowy możemy przeprowadzić podczas wyważenia, dzięki temu zaoszczędzisz czas i pieniądze.

Optymalizacja opon w zakresie:

  • Wyważanie kół
  • Wibracje kół
  • Bicie opon
  • Geometria kół

Zamów rozmowę z konsultantem, oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

Imię

Numer telefonu

Please leave this field empty.

Warto wiedzieć

Adres magazynu i serwisu

ul.Okulickiego 7/9 Budynek 204
(teren parku przemysłowego TDP)
05-500 Piaseczno

Tel.: (22) 487 50 77
E-mail: biuro@almot-auto.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek 8:00 – 18:00

X