Almot Auto

Aktualności

Nowe eko torby Nokian Tyres

Almot Auto jest partnerem firmy Nokian Tyres, która wiedzie prym w dbaniu o środowisko. Ekologia ma ogromne znaczenie przy wytwarzaniu ich produktów.

Firma podjęła decyzję o zmianie dotychczasowych toreb na przyjazne środowisku eko torby, które są wykonane częściowo z biomateriałów. Pozwala to na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla aż o 75 proc. w porównaniu do toreb wytworzonych z czystego lub przetworzonego plastiku.

Pionier w obszarze ekologii

Nasza grupa chce stać się pionierem branży w obszarze ekologii i wziąć pod lupę wszystkie kwestie związane z cyklem życia opony na różnych etapach – od surowców i procesu produkcji, po właściwe przetwarzanie opon. Produkcja toreb na opony z materiałów przyjaznych środowisku to część naszej wizji – mówi Marko Mäkelä, dyrektor ds. sprzedaży Nokian Tyres w Finlandii.

Nokian Tyres jest pierwszym na świecie producentem ekologicznych toreb na opony

Produkowane przez nich torby na opony uzyskały odznakę I’m Green ze względu na ich ekologiczny charakter. Emisja zanieczyszczeń jest niższa, dzięki zastosowaniu w ich produkcji na szerszą skalę etylenu na bazie trzciny cukrowej. Trzcina cukrowa w fazie wzrostu absorbuje dwutlenek węgla z atmosfery, w efekcie czego obniża ostateczny poziom emisji generowanych w trakcie produkcji toreb.

Znak I’m Green, który Nokian Tyres posiada jako jedyny producent toreb na opony na świecie, należy do Braskem – przedsiębiorstwa z branży petrochemicznej. Jego wykorzystywanie podlega ścisłym kontrolom i regulacjom. Chcąc go otrzymać, należy zadbać o to, aby 50 proc. surowców wykorzystywanych w produkcji danego towaru stanowił ekologiczny polietylen. Torby produkowane przez Nokian Tyres składają się z niego w 55 proc.