Almot Auto

Aktualności

Nokian Seasonproof C - całoroczna opona od naszego partnera

Jesienią 2021 roku do sprzedaży trafią opony całoroczne do profesjonalnego użytku – Nokian Seasonproof C, których producentem jest nasz partner – firma Nokian Tyres.

W oponach tych zastosowano rozwiązanie Season Sense, które obejmuje wzór bieżnika, strukturę i mieszankę gumową. W celu całorocznego użytkowania opony został opracowany kierunkowy wzór bieżnika w kształcie litery V ze sztywną strefą środkową. Producent twierdzi, że mieszanka bieżnika gwarantuje przyczepność opony na mokrej powierzchni.

Opatentowana technologia aramidowych ścian bocznych sprawia, że opona jest wytrzymała i odporna na zużycia. Poza tym, zapewnia to jej ochronę przed uderzeniami, rozcięciami i wybojami. Porównując opony Nokian Seasonproof C z ich poprzednikami – Nokian Weatherproof C – należy zauważyć, że mają one o ponad 15 proc. większą odporność na zużycie w różnych warunkach drogowych.

Na maksymalne przeciwdziałanie slushplaningowi i aquaplaningowi pozwalają rowki na wodę i błoto pośniegowe, umieszczone pośrodku bieżnika, które je magazynują między oponą a drogą. Przyśpieszają one ich odprowadzanie z opony. Jej przyczepność z kolei, zwłaszcza podczas hamowania i przyspieszania, zwiększają chwytaki między blokami bieżnika na powierzchni opony. Ich zadaniem jest pomaganie w jeździe po drogach zaśnieżonych i innych miękkich nawierzchniach. Zapewniają one także lepszą trakcję oraz przyczepność podczas hamowania.

Na oponach znajduje się symbol płatka śniegu (3PMSF), który informuje o ich oficjalnym zatwierdzeniu do użytku podczas zimy. Rozmiary opon w większości należą do do klasy najlepszej przyczepności na mokrej nawierzchni – A. Firma oferuje opony w rozmiarach do różnych zastosowań profesjonalnych i rekreacyjnych — od 14 do 17 cali z indeksami prędkości R (170 km/h), S (180 km/h), T (190 km/h) i H (210 km/h).