Almot Auto

Aktualności

Innowacyjne centrum testowe w Santa Cruz de la Zarza

Nowoczesne opony naszego partnera, firmy Nokian Tyres były testowane na dziesięciu torach, w tym na 7-kilometrowej trasie owalnej przy prędkości 300 km/h. Testy odbyły się w hiszpańskim centrum testowym, które znajduje się w Santa Cruz de la Zarza. Bez wątpienia przyciąga ono swoją wielkością, wszechstronnością oraz innowacyjnością.

300-hektarowy teren składa się z kilku torów testowych do prób opon na nawierzchni suchej i mokrej, a także z toru owalnego do szybkiej jazdy z prędkością do 300 km/h. Na obiekcie przez cały rok można badać opony letnie, zimowe i całoroczne. Należy w tym miejscu zauważyć, że opony Nokian Tyres zostały poddane w czasie tych tekstów najcięższym próbom, a ich wytrzymałość okazała się niezawodna.

Było to możliwe dzięki innowacjom, jakie firma stosuje podczas ich produkcji. Skupiają się one przede wszystkim na bezpieczeństwie, które jest absolutnym priorytetem dla Nokian Tyres. Nie może być mowy o jakichkolwiek oszczędnościach w tym zakresie. Dlatego też firma sięga po najwyższe technologie i najnowocześniejsze osiągnięcia nauki w obszarze produkcji opon.

Wszelkie starania są przykładane także do tego, aby opony były jak najbardziej trwałe i przyjazne dla środowiska. Dlatego też są one poddawane są permanentnym testom i ciągle udoskonalane. Poddawanie opon testom pochłania 50 proc. kosztów związanych z ich udoskonalaniem.

Innowacyjność ośrodka w Santa Cruz de la Zarza opiera się przede wszystkim na tym, że wykorzystuje on wiele technologii przyjaznych dla środowiska. Składają się one z ponad 1000 paneli słonecznych, recyklingu wody i białych dachów. W ośrodku zakończyły się prace wykończeniowe wszystkich torów i jest rekrutowany personel. Środek obiektu został przeznaczony na centrum dla gości, które jest już gotowe do użytku.

Hiszpańskie centrum testowe, które charakteryzuje się bardzo wysokim profesjonalizmem, jest już trzecim ośrodkiem firmy. Stanowi on dopełnienie dotychczasowej sieci testowania opon. Sieć ta obejmuje 700-hektarowy ośrodek w Ivalo, który został nazwany “Białym Piekłem”, w fińskiej Laponii oraz ośrodek znajdujący się niedaleko głównej siedziby firmy w Nokii.