Almot Auto

Aktualności

Falken e.ZIEX

Falken e.ZIEX

Falken e.ZIEX to nowa opona, którą wprowadza na europejski rynek Falken Tyre i zarazem pierwsza przeznaczona do samochodów elektrycznych.

e.ZIEX e.lektryczny i e.nergooszczędny

Falken e.ZIEX przeznaczony jest do samochodów elektrycznych, ale także tych aut, które w celu maksymalizacji zasięgu wymagają ekstremalnie niskich oporów toczenia. To jedna z najbardziej energooszczędnych opon stworzonych i wyprodukowanych przez Grupę Sumitomo Rubber.

O bieżniku

Bieżnik Falken e.ZIEX jest asymetryczny, opracowany przy użyciu technologii Advanced 4D Nano Design. Zoptymalizowane krawędzie zapobiegają szczytowym wartościom nacisku na krawędziach bloków bieżnika, zapewniając równomierny rozkład sił. Wpływa to na lepszą przyczepność zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni, a także wydłuża żywotność opony. Wzór bieżnika został zoptymalizowany również na konturze barku opony, co zmniejsza opory toczenia i zwiększa zasięg pojazdu.

Cisza na drodze

Opona e.ZIEX uzupełnia zalety pojazdów elektrycznych. Płynny, ciągły kontakt lameli bieżnika dodatkowo obniża poziom hałasu generowanego przez oponę. Efekt ten udało się uzyskać dzięki naprzemiennemu rozmieszczeniu rowków bieżnika. Do redukcji hałasu przyczynia się także technologia SILENT CORE firmy Falken – warstwa pianki poliuretanowej wewnątrz opony znacznie minimalizuje rezonans wnęki, co pomaga zminimalizować hałas w kabinie pojazdu.

Źródło i grafika: Falken Tyre